Uvođenje struje

Zašto treba angažovati profesionalca za uvođenje struje?

Uvođenje struje u svom domu uvek treba prepustiti električaru. Ako postavljanje kablova pođe po zlu, napajanje neće raditi efikasno ili uopšte neće raditi. U najgorem slučaju pokreću se kratki spojevi, što može dovesti do požara. Kablovi koje postavljaju laici čak su i ozbiljna pretnja. Može se desiti i da osiguranje ne važi ako se vodovi postavljaju nestručno i ne od strane stručnjaka. Da biste bili sigurni, prepustite uvođenje struje u vašoj kući stručnjaku.

Uvodjenje struje i postavljanje elekrtične instalacije

Uvodjenje struje i postavljanje elekrtične instalacije se radi nakon što se objekat kompletno ozida. Za postavljanje električnih instalacija nephodno je ištemati zidove kuda prolaze kablovi za struju. Štemovanje se radi ručno ili mašinski. Nakon toga u zidove se postavljaju creva ili kanalice za kablove. Obeležavaju se kablovi i razvlače se do razvodnih ormara gde se postavljaju automatski osigurači. Svaki osigurač se obeležava da bi se znalo gde i sa kog osigurača odlazi struja. Povezivanje table sa automatskim osiguračima se radi po standardu i propisima. Na kraju se postavlja strujomer i fidova sklopka. Za svako postavljanje električnih instalacija treba uraditi uzemljenje a po potrebi izraditi instalacije za gromobran. Postavljanjem uzemljenja otklanja se mogućnost nastanka žive struje u elektro instalacijama.

Da li je uvodjenje struje složen posao?

Uvođenje struje je jedna od najbitnijih, najskupljih, najdugotrajnijih i najrizičnijih radnji, ukoliko se ne ispoštuju pravilla struke. Nime, potrebno je znati koliko i po mogućstvu kojih potrošača imate kako bi se na osnovu toga napravio elektro projekat. Elektro projekat sadrži elemente poput dužine i debljine provodnika, šemu spratne table, jačinu osigurača u njoj. Izradu električne instalacije prepustite stručnom timu električara, kako bi kasnije bili sigurni da je sve odrađeno bezbedno i po propisima.

Na šta treba paziti prilikom uvođenja struje?

Da ništa ne bi pošlo po zlu pri uvođenju struje, trebalo bi da napravite koncept i pažljivo ga planirate unapred. U idealnom slučaju, zapišite gde su vam potrebni prekidači za svetlo, utičnice i priključci za lampe u vašoj kući i nemojte biti previše štedljivi kada planirate. U slučaju sumnje važi sledeće: Bolje jednan priključak više nego premalo. Ni u kom slučaju ne treba sami da preduzimate uvođenje jake struje. Ako želite sami sebi da pomognete, trebalo bi da se ograničite na manje rizične poslove, kao što je postavljanje lampi ili prekidača za svetlo.

Koliko vremena treba da planirate za uvođenje struje?

Ako želite da u svom domu postavite potpuno nove kablove, a uopšte nemate prethodno uvedenu struju, posao može potrajati nekoliko dana. Koliko je vremena potrebno, zavisi, između ostalog, od broja prostorija u koje treba da se postavi struja i da li su potrebni dodatni radovi. Ako želite da uštedite vreme, uvođenje struje prepustite stručnjaku.

Cena uvodjenja struje

Cena uvodjenja struje i postavljanje električnih instalacija zavise od nekoliko faktora. Cena se formira u zavisnosti od veličine objekta, složenosti posla. Ukoliko želite, kompletni radovi se mogu izvesti i sa materijalom majstora/firme koja vrši ugradnju i na koji se daje garancija.

Potrebna vam je usluga, izvođenje radova?
Popunite naš jednostavni obrazac besplatno i firme/zanatlije registrovane na Bellcom-u automatski će dobiti zahtev za novom uslugom.
Besplatno se registrujte i objavite potrebnu uslugu

Kao firma/zanatlija stalno morate da tražite nove klijente i poslove. Sa Bellcom-om vam je ovo znatno olakšano. Registrujte se i ubrzo će vam stići novi zahtevi iz vašeg regiona ili iz cele Srbije
Besplatna registracija za firme/zanatlije

Ukoliko ste već registrovani na Bellcom.rs prijavite se klikom na dugme ispod
Login