Nanošenje prajmera na zid

Da li bi nanošenje prajmera na zid trebalo da radi stručnjak?

Prajmer je zapravo podloga za farbanje, a preko njega se nanosi farba. Sa prajmerom se postiže da boja bude raspoređena svuda podjednako i da ona dugo traje, jer nikome nije cilj da farba i kreči zidove na svakih par meseci. Ako se pre farbanja zidova nanese prajmer, takođe ćete i uštedeti boju, jer će je zidovi manje upijati. Kod prajmera je bitno da ga nanesete na čitavu površinu. Nanošenje prajmera na zid, uvek možete uraditi sami, ali ako niste sigurni koju količinu treba naneti, ili nemate dovoljno vremena za ove radove najbolje je da angažujete stručnjake/majstore koji će ovo uraditi umesto vas.

Na šta treba paziti kada nanosite prajmer na zid?

Ako želite sami da nanesete prajmer, važno je da radite ravnomerno kako biste izbegli kapanje. Ivice, lajsne, prekidači za svetlo, okviri prozora, vrata i utičnice moraju biti zaštićeni trakom pre nanošenja prajmera, a pod mora biti zaštićen folijom ili ciradom. Prajmer će možda morati da se razblaži pre nanošenja, zavisi od površine. Pustite da se prajmer osuši najmanje preko noći pre nego što počnete da farbate.

Koje su prednosti nanošenja prajmera na zid?

Prajmer obezbeđuje tampon zonu između maltera i boje i obezbeđuje bolje prijanjanje, čak i sa tapetama. Upijanje zida je uravnoteženo prajmerom. Ako se, pak, farba nanese direktno na malter, često se mrvi i popuca. Čak i ako se zid treba farbati više puta, što je skoro uvek neophodno nakon nekog vremena, nanošenje prajmera na zid je skoro neophodno.

Šta treba uraditi pre nanošenja prajmera na zid?

Pre nanošenja prajmera proverite nosivost i upijajuću podlogu. Da biste testirali nosivost, lagano pređite rukom preko omalterisanog zida. Ako se zid otire, znači da je prajmer neophodan. Test sunđera pomaže u testiranju upijanja. Pritisnite mokri sunđer na zid. Ako duže vreme ostaje jasno vidljiva mokra mrlja, to ukazuje na prekomerno upijajuću površinu, koju bi trebalo prvo premazati prajmerom.

Šta je potrebno za nanošenje prajmera na zid?

Za nanošenje prajmera na zid, pored prajmera koji je pogodan za vaš zid, trebalo bi da imate i četku spremnu za nanošenje. Prajmer se lakše nanosi četkom nego valjkom za farbanje. Pored toga, prekrijte pod ciradom i zaštitite trakom prekidače za svetlo, utičnice i kablove.

Koliko je vremena potrebno za nanošenje prajmera na zid?

Za nanošenje prajmera biće vam potreban jedan dan. Imajte u vidu da prajmer mora biti potpuno suv pre nego što nastavite sa radom na zidu. Ako želite da uštedite vreme, trebalo bi da prepustite pripremu zida majstorima.

Koliko košta nanošenje prajmera na zid?

Cena za nanošenje prajmera na zid, varira i zavisi od različitih faktora. Površina igra važnu ulogu kada je cena u pitanju, ali isto tako i odabir prajmera. Ako su neophodni pripremni radovi na zidu, to takođe utiče na cenu. Da biste pronašli najbolju ponudu, trebalo bi da nabavite i uporedite različite ponude pre nego što se odlučite za majstora.

 

 

Potrebna vam je usluga, izvođenje radova?
Popunite naš jednostavni obrazac besplatno i firme/zanatlije registrovane na Bellcom-u automatski će dobiti zahtev za novom uslugom.
Besplatno se registrujte i objavite potrebnu uslugu

Kao firma/zanatlija stalno morate da tražite nove klijente i poslove. Sa Bellcom-om vam je ovo znatno olakšano. Registrujte se i ubrzo će vam stići novi zahtevi iz vašeg regiona ili iz cele Srbije
Besplatna registracija za firme/zanatlije

Ukoliko ste već registrovani na Bellcom.rs prijavite se klikom na dugme ispod
Login